Przemyślałam sprawę

Lubię czasem tworzyć sobie w głowie odpowiedzi na pytania, które prawdopodobnie nigdy nie padną. Już tak mam. Perfekcjonizm nieustannie wymaga ode mnie tego, aby być przygotowaną na każdą okoliczność.

Jeśli więc tylko dociera do mnie świadomość, że czegoś nie wiem, od razu próbuję zgłębić dane zagadnienie i w przyszłości jednak wiedzieć na jego temat dużo więcej niż w momencie, w którym przyszło mi ono na myśl po raz pierwszy.

Ostatnio zastanawiałam się na przykład nad tym, co bym odpowiedziała, gdyby ktoś zapytał, w którym sklepie w wybranym centrum handlowym mogłabym zamieszkać. Mam świadomość, że to trochę absurdalne pytanie, chociaż od kiedy Littlemooonster96 spędziła dwa tygodnie w zaaranżowanym mieszkaniu w CH Silesia w Katowicach, nic mnie już chyba nie zdziwi.

W związku z tym przemyślałam sprawę i stwierdziłam, że gdyby jednak kiedyś ktoś coś, z pewnością zdecydowałabym się na Empik. Nie, nie dlatego, że nie lubię sklepów z ubraniami. Wybrałabym ten sklep właśnie dlatego, że je uwielbiam. W Empiku mogłabym godzinami przeglądać te wszystkie zagraniczne magazyny o modzie, zgłębiać biografie osób, które zmieniły ten fascynujący przemysł i szukać nowych inspiracji.

Wiesz co, zaczęłam sobie to wszystko powoli wyobrażać i… Uświadomiłam sobie jedną bardzo ważną rzecz. Kocham modę. Jestem zdecydowanie uzależniona od tych wszystkich Vogue’ów, Elle i Haarper’s Bazaar’ów. W dni robocze poświęcam modzie minimum 8 godzin dziennie. Zdecydowanie więcej, kiedy po pracy wybiorę się na zakupy. Mój licencjat w całości został poświęcony społecznemu znaczeniu tego fascynującego zjawiska.

Nie mam pojęcia, co odpowiedziałabym, gdyby ktoś zapytał, czemu nie zaczęłam jeszcze pisać o nim tutaj.